Gerhard Matuschka


Gerhard Matuschka se narodil v Novém Jičíně. Vyučil se v roce 1951 na odborné škole v Hranicích na Moravě a v Ostravě se specializoval se na dámské účesy. Po vyučení pracoval v Novém Jičíně. První kadeřnické soutěže se zúčastnil v roce 1956 a hned postoupil do krajské soutěže a poté na mistrovství republiky do Karlových Varů. Mistrovských soutěží se pak zúčastňoval každý rok a na pěti z nich byl první.


Jméno Gerhard Matuschka se v kadeřnictvích stávalo pojmem. V roce 1964 dostal G. M. za úkol vybudovat špičkové kadeřnické pracoviště v Praze Ve Smečkách. Po adaptaci provozovny zde začalo fungovat Vlasové studio, ve kterém působila řada významných kadeřníků. Ve Vlasovém studiu působil G. M. 15 let. V roce 1979 odešel do Německa, kde s manželkou otevřeli kadeřnictví a začali spolupracovat s odborným časopisem Deutsche Friseur. Uveřejňovali zde technické kresby, návody a nové účesy.

Protože G. M. dobře znal potřeby profesionálního kadeřnictví a věděl jaké přípravky nabídnout zákazníkům pro domácí péči, začal spolu se svou ženou r. 1985 budovat výrobu vlasové kosmetiky. Od roku 1992 je na českém trhu vlasové kosmetiky pobočka firmy – Matuschka International s.r.o., které prodává cca 70 výrobků značky Top Hair Matuschka Haarkosmetik do celé republiky a zahraničí.

I když pan Gerhard Matuschka už nežije, firma Matuschka International s.r.o. v Praze v jeho tradici úspěšně pokračuje s prodejem kosmetiky.

Manželka pana Matuschky Marie je již v důchodu, ale jejich dcera Renate, která se v tomto směru  potatila, se v Německu kadeřnické profesi nadále věnuje.


Export do PDF
článek zobrazen: 8201x

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů (zadný e-mail) a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

KONTAKT INFO

 • Telefon

  800 101 063, 244 471 792 GSM: 736 766 365

 • Address

  MATUSCHKA INTERNATIONAL s.r.o., Libušská199/68, 142 00Praha

 • E mail

  matuschka@cbox.cz

Ochrana osobních údaju

POSLEDNÍ ČLÁNKY

NOVINKY Z E-SHOPU

 • Absolute Oil 100ml
 • VOLUTUOSA 500 ml
 • PURING COLOR & CO DARK CHOCOLATE
 • PURING COLOR & CO OLD BRANDY
Copyright © 2014-2020 - IamWRS vyroba-www.cz